JAK SI UDRŽET ZDRAVOU BARVU PLETI PO CELÝ ROK

Proč je lepší samoopalování než solárko či sluníčko… 

V dnešní době většina lidí nemá čas se opalovat, navíc v Čechách je slunce opravdu málo. Samoopalování je zdravý, rychlý a bezpečný způsob opalování a způsob jak udržet svoji pleť po celý rok zářivou a opálenou bez škodlivého UV záření. Produkty MARC INBANE jsou přírodní, vegan a netestované na zvířatech. Jsou vhodné pro všechny typy pleti a obohaceny o výživné složky, které blahodárně působí na pleť a celé tělo. S našimi produkty je opálení vidět hned při aplikaci a další cca tři hodiny se barva „dotahuje“, takže pokud člověk spěchá na ples, nebo chce v zimních měsících odhalit nohy, pak si může v podstatě pomoci ihned. Což třeba v případě solária nejde. 

Samoopalování je v podstatě kontroverzní, protože drtivá většina lidí, jak muži, tak ženy je zrazená z příšerného samoopalovacího zápachu a oranžového odstínu. Lidé by měli pochopit, že můžou být opálení po celý rok zdravě, bez samoopalovacího zápachu, škodlivého UV záření a nežádoucích fleků.

Například v Holandsku, se jedná o zrušení solárií, protože mají vysoký výskyt rakoviny kůže. 

 

Druhy samopalovacích produktů… 

Kolekce MARC INBANE nabízí zatím tři samoopalovací produkty Sprej, Pěnu a Kapky.


Samoopalovací sprej pracuje neskutečně snadno a rychle. Jednoduché nanášení, které vytvoří přirozenou, zdravou a rovnoměrně opálenou pokožku. Je obohacen čistými a výživnými přísadami, včetně Aloe Vera, Ginkgo biloby a vitamínu E. Sprej je určen pro časté použití, je rychleschnoucí, nezanechává skvrny ani pruhy a je naprosto bezpečný (dermatologicky testováno, hypoalergenní). Opálení vydrží až 5 dní. Jeden sprej (200ml) vystačí 60x na obličej, krk a dekolt nebo 8x až 10x na celé tělo a je vhodný pro všechny typy a odstíny pleti. Samoopalovací sprej je doporučován předními kadeřníky, vizážisty, dermatology z celého světa.

 

Samoopalovací pěna "La Mousse" je novinka podzimu 2019 a je opravdu našláplá. Pěna obsahuje stejné výživné složky jako sprej a navíc obsahuje kyselinu hyaluronovou třetí generace SLMW, tato kyselina je výjimečná díky svým výživným vlastnostem a proniká do hlubších vrstev pokožky, zlepšuje strukturu pokožky, stimuluje tvorbu kolagenu a skvěle hydratuje! Pěna má lehkou texturu, která rychle schne, nelepí se a přizpůsobí se vaší individuální barvě pleti. Opálení vydrží až 9 dní po aplikaci. Jedna pěna vystačí 40x na obličej, krk a dekolt nebo 8x na celé tělo. Musím sama za sebe říct, že pěna je skvělým řešením u naších klientů, kteří mají problém s opalováním formou spreje.

 

Velmi často nám chodí dotazy, jestli je lepší sprej, nebo pěna. Na to se mi vždy těžko odpovídá. V tomhle případě píšu klientům, sprej má výdrž 5dní pěna 9dní. U spreje je aplikace jednodušší v případě rukou a obličeje, štětcem to jde opravdu snadno. Pěna se nanáší pouze rukavicí a já osobně to třeba rukavicí na obličeji nezvládnu.:-)) Tady si každý musí zvolit sám, vždy se snažím všem pomoci s výběrem. Další častý dotaz je, jestli jsou naše produkty bezpečné pro těhotné a kojící maminky. Ano, jsou naprosto bezpečné. :-) 

 

Samoopalovací kapky "Perle De Soleil" jsou vhodné pro ženy a muže, kteří chtějí mít opálený hlavně obličej a dekolt, nebo nechtějí měnit svůj denní - noční krém. Jednoduše smíchají kapky se svým oblíbeným krémem a nanesou rovnou na obličej a dekolt. Kapky jsou unikátní díky oceněné 4-složkové samoopalovací technologii.  Díky přesnému dávkování kapek se snadno určuje intenzita opálení dle počtu kapek. Perle de Soleil (perly slunce) je několika násobně oceněný produkt světově známými oceněními. V České republice jsme loni vyhráli cenu na veletrhu Beauty Forum v Praze.  

 

 

Čištění pleti je základ…

Na začátek je důležité zmínit exfoliaci pokožky před samoopalováním, je velmi důležitá a prodlužuje dobu opálení.  K tomu je určen náš výjimečný peeling Black Exfoliator, který je na bázi přírodního černého uhlí (karbonu). Tento peeling jemně exfoliuje, nevysušuje a dodává pleti zářivou barvu. Na celé tělo využijete exfoliační rukavici MARC INBANE, tato inovativní peelingová rukavice je obohacena také o aktivní černé uhlí, které je známé svým hlubkovým čisticím účinkem. Oboustranná rukavice nabízí dokonale integrovaný tělový peeling, na jedné straně s jemnou strukturou zrna a na druhé straně s hrubší strukturou.

 

Použití peelingu před samoopalováním vyhlazuje nedokonalosti pleti a podporuje delší a intenzivnější opálení, odstraníte odumřelé kožní buňky včetně přebytečných zbytků ze samoopalovaní, stimulujete krevní oběh a udržujte pokožku svěží a zářivou. 

Tip: použití Peelingové rukavici v kombinaci se Sprchovou pěnou MARC INBANE. Měkký květinový tón pivoněk v kombinaci s bohatými tóny růžového pepře poskytuje elegantní vůni a dokonalou péči při sprchování. 

 

Nástroje pro aplikaci…
Pro aplikaci spreje a pěny je určena rukavice MARC INBANE, která se používá na velké plochy, takže na tělo. Díky své jemné a zdokonalené struktuře mikrovlákna je nanášení rovnoměrné a bez nežádoucích fleků i na částečně dostupných místech, jako je zadní část paží a nohou. Rukavice je na pokožce měkká a velmi příjemná, je vyrobena z vysoce kvalitního a odolného materiálu, má silné vlákno, neztrácí povrch a hlavně nevstřebává produkt, tím i šetří spotřebu. Pro perfektní výsledek opálení rozhodně doporučujeme klientům si pořídit minimálně tuto rukavici. Je důležité použít aplikační rukavici od MARC INBANE pro dosažení bezchybného výsledku. 

 

Pro opalování obličeje, dekoltu, rukou a nohou slouží štětce MARC INBANE, které byly navrženy týmem předních profesionálních vizážistů. Jejich velká rovná plocha je ideální pro rovnoměrné nanášení produktu. Speciální ošetření syntetických štětin zabraňuje vstřebávání spreje. Štětce jsou hypoalergeně a antibakteriálně ošetřeny a jsou vhodné i pro ty nejcitlivější typy pleti. Powder a Kabuki štětce se od sebe liší pouze svojí délkou, hlava světců je totožná. U štětců píšu poznámku, že jsou vhodné i na tekutý make-up. :-) 

 

 

Doporučený postup samoopalování… 

Exfoliovat a řádně vyčistit pokožku, poté osušit. 

Sprej
je důležité dobře protřepat a udržovat jej 30 cm od těla. Nastříkejte rychlým a plynulým pohybem, aby se sprej rozprašoval rovnoměrně. Sprej nanášejte nejlépe ve sprše nebo koupelně abyste mohli rozprášený produkt snadno omýt. Při nástřiku obličeje (krku a výstřihu) je důležité mít oči zavřené a stříkat shora tak, aby se sprej pěkně nanesl na obličej a výstřih. Na dolazení a rozetření použijte štětec a rukavici pro dokonalou jednotnost a chybějící místa. Sprej můžete nanášet přímo na rukavici nebo štětec, tím omezíte přebytek spreje mimo tělo a znečištění prostor. 

Pěnu protřepeme a aplikujeme přímo na rukavici. Naneste jemným a hladkým pohybem na své tělo, abyste dosáhli dokonalého výsledku. 

Nechte zaschnout 10-15 minut, pro urychlení schnutí použijte fen.

U aplikace spreje je často problém s nástřikem z 30 cm, v tomhle případě doporučuji všem klientkám, aby nastříkali sprej rovnou na štětec, nebo na rukavici a hned aplikovali na tělo. Má to hned několik výhod. Neudělají si nepořádek v koupelně, šetří si sprej a podle mě a mých zkušeností s klientkami je to i nejjednodušší způsob, jak se rychle a snadno opálit. :-) 

Kapky jednoduše v dlani smíchejte se svým obvyklým množstvím krému a aplikujte na požadovanou oblast pokožky. Chcete-li udržet stávající rozjasněnou pleť použijte 2–3 kapky, pro zvýšení opálení použijte 4–5 kapek. Poté stačí umýt ruce teplou vodou.

Sprej, pěna i kapky jsou plně vstřebány po 3 hodinách, do té doby je lepší vynechat cvičení nebo sprchování. Po této době je možno nanést další vrstvu pro intenzivnější barvu opálení. 

 

 

Fleky? Oranžová barva? Zápach? … s MARC INBANE rozhodně NE :) 

Mnoho lidí se bojí samoopalování kvůli obavám z oranžového efektu, fleků, nebo nepříjemného zápachu. Všechny tyto obavy jsou s MARC INBANE pouze mýty.

Při samoopalování s MARC INBANE se vytváří melanoidy, organické pigmenty hnědé barvy a tím dochází ke stimulaci vašeho vlastního pigmentu a dává každému jeho vlastní přirozenou barvu. To je samozřejmě to nejkrásnější! 

Dodaná hnědá barva díky extraktu z karamelu a erythruózy a tím je jakýkoli oranžový účinek je vyloučen.

Pokud jde o zabarvení oblečení doporučuji klientkám, aby aplikovaly sprej večer po sprše. Ráno doporučuji rychlou sprchu, tím se opláchne poslední vrstva spreje, nebo pěny, která se nevstřebala do kůže, tím zabraní zašpinění hlavně světlého, nebo bílého oblečení. Pokud se stane, že se ušpiní povlečení, jde to vyprat! Vždy a ze všeho. .-) Naše produkty neobsahují karoten, který nejde vyprat a zanechává fleky.  

 

Denní krémy... 
Kolekce MARC INBANE také obsahuje denní hydratační krémy, které jsou svým jedinečným složením dokonalé.. La Hydratan je luxusní hydratační denní krém pro každodenní použití, který chrání pokožku před škodlivými vnějšími vlivy. Účinná látka Bronzyl® stimuluje produkci melaninu a aktivuje tak proces přirozeného opalování, který po několika dnech vede k jemnému, zdravému tónu bez slunce nebo samoopalování. Bambucké máslo a komplex Hygroplex® NMF optimalizují rovnováhu hydratace, zjemňují pokožku a udržují ji vláčnou. Le Teint MARC INBANE je tónovaná verze, lze použít jako BB krém. Oba se skvěle hodí pro smíchání se samoopalovacími kapkami. Opravdu stojí za to vyzkoušet! 

 

Složení, alergické reakce…

Základem všech produktů jsou přírodní složky, celá kolekce MARC INBANE je veganská a navíc jsou produkty dermatologicky testovány, vyhovují předpisům EU týkající se kosmetických prostředků, neobsahují parabeny a nejsou testovány na zvířatech. 

Dosud jsme zřídka zažili alergické reakce, dokonce i u lidí s citlivou pokožkou. 

Není vyloučeno, aby někdo reagoval alergicky na přírodní složku. Doporučujeme proto, abyste si před nákupem vždy přečetli ingredience na obalu nebo na webu, zejména pokud máte citlivou pokožku. 


Já sama mám atopický ekzém, vyzkoušela jsem snad všechny dostupné značky ve světě samoopalování a bohužel po čase se vždy objevil ekzém a musela jsem se přestat opalovat. Kůže je v tomto případě citlivá, pálí a je to celkem bolestivé. Když jsem začala používat MARC INBANE, čekala jsem, že se časem dostaví stejný problém. Naštěstí se tak nestalo a když mi došla první láhev, začala jsem řešit, kde jí seženu... a tak to vše začalo .-)) 

Slunné pozdravy od týmu MARC INBANE CZ SK. Tereza (founder of MARC INBANE CZ SK)

 

Zpět do obchodu